Nedir Bu Silikon Meme Protezi? İnsan Vücuduna Zararlı Mıdır?

Share

Silikon meme protezi, kadın göğsünün şeklini değiştirmek ya da göğsü büyütmek için yapılan ameliyatlarda kullanılan materyaldir.

Kadınlar Neden Meme Protezi Taktırır?

Hepimizin de bildiği gibi; moda ve estetik algı yıllar içerisinde değişmektedir. Geçmiş yıllarda güzelliğin tanımı bugünden farklı olduğu gibi muhtemelen gelecekte de bu tanım değişecektir. Bugünün dünyasında da göğüsleri yuvarlak ve dik yapıya sahip kadınlar estetik açıdan güzel olarak kabul edilmektedir.

Her ne kadar kabullenmek istemesek de estetik çekicilik insanların hayat kalitesine etki ettiği bir gerçektir. Bu nedenle insanlar daha güzel, daha yakışıklı görünmek için estetik operasyonların sunduğu fırsatlardan yararlanırlar. Göğüs büyütme ameliyatları da bu estetik operasyonların en popüler olanlarındandır.

Meme Protezi Çeşitleri

  • Yuvarlak (round) meme protezi
  • Anatomik (damla) meme protezi

Yuvarlak ya da anatomik meme protezlerininden hangisinin kullanılacağına estetik hekimler karar vermektedir. Karar verme sürecinde göğüs tipi, meme dokusu ve meme yapısı etkili olmaktadır.

Meme Protezi İnsan Vücuduna Zararlı Mıdır?

Yapılan araştırmalara ve şimdiye kadar edinilmiş tecrübelere göre meme protezinin insan vücuduna herhangi bir zararı yoktur. Silikon protez vücut tarafından emilmez ya da herhangi bir şekilde kana karışmaz.

Silikon meme protezi estetisyenler tarafından kullanılmaktadır. Eğer göğüs büyütme ameliyatı yaptırmayı düşünüyorsanız, güvenilir bir estetik cerrahına danıştığınıza emin olmalısınız.

Leave A Reply